Peldēšana skoliozes ārstēšanā

 

Peldēšana skoliozes ārstēšanā

Pēc ārstnieciskās vingrošanas pielietošanas, muskuļu spēka izturības palielināšanas un pareizas stājas izstradāšanas bērniem ar I –II skoliozes pakāpi rekomendē fiziskās slodzes palielināšanu peldēšanas, tenisa, volejbola, slēpošanas sekcijās.

Vēlreiz atgādināsim, ka galvenais skoliozes profilaktiskās ārstēšanas mērķis ir apturēt skoliozes progresēšanu un pēc iespējas sakoriģēt deformāciju.

Skoliozes slimnieku kompleksa ārstēšanas pamats ir mugurkaulāja atslogošanas režīms.

Otra skoliozes ārstēšanās daļa ir „muskuļu korsetes veidošana” – īstenojas ar ārstnieciskās vingrošanas un peldēšanas palīdzību.

Peldēšanas ārstnieciski-higieniskā nozīme ir ne tikai fizisko vingrinājumu, bet arī ūdens labvēlīgā iedarbībā uz bērna organismu. Ūdens attīra un nostiprina ādu, pozitīvi iedarbojas uz nervu sistēmu, aktivizē vielmaiņu, uzlabo sirds, asinsvadu un elpošanas sistēmu darbību. Atrašanas ūdenī pilnveido siltuma regulāciju, norūda organismu. Ūdens spiediens uz krūškurvi izsauc pastiprinātu muskuļu darbību. Ritmiska un dziļa elpošana peldēšanas laikā veicina krūšu kurvja kustīguma un plaušu dzīvības tilpuma palielināšanos [1,2].

Peldēšanu rekomendē visiem bērniem ar skoliozi, neatkarīgi no skoliozes smaguma, viņa prognozes, gaitas un ārstēšanas veida.

Peldēšana ir kontrindicēta bērniem ar aizliegumu no pediatra, dermatologa, LOR-a, psihoneirologa (epilepsija, pielonefrīts, sēnīšu un infekcijas slimības, konjunktivīts u.c.). Kontrindikācija no skoliozes puses var būt vienīgi mugurkaulāja nestabilitāte ar starpību starp izliekuma leņķi rentgenogrammā guļus un stāvus stāvoklī vairāk par 10 – 15°.

Pieejami dokumenti:Ja vēlaties dot komentāru vai uzdot kādu jautājumu, lūdzu aizpildiet formu


Jūsu vārds:
Jūsu e-mail:
Jūsu jautājumi vai komentāri: